Na czym polega wybielanie metodą nakładkową

Na czym polega wybielanie metodą nakładkową?

Obecne możliwości stomatologii pozwalają nie tylko na wyleczenie czy wyprostowanie krzywego uzębienia, ale również na rozjaśnienie płytki nazębnej do wybranego odcienia. Spotkać się możemy z różnymi rodzajami wybielania – nie wszystkie są jednak bezpieczne, szczególnie te, które przeprowadzone są samodzielnie w domu bez konsultacji ze stomatologiem. Wybielanie metodą nakładkową jest gwarancją bezpiecznie i skutecznie przeprowadzonego zabiegu.

wybielanie metodą nakładkową

Etap gabinetowy

Wybielanie zębów metodą nakładkową odbywa się w dwóch etapach – gabinetowym oraz domowym. W trakcie pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym specjalista oceni naturalny kolor zębów pacjenta. Czynność ta jest konieczna w celu sprecyzowania oczekiwanego odcienia uzębienia. Stomatolog wykona również dokumentację fotograficzną, która w późniejszym etapie pozwoli na ocenę przeprowadzonego zabiegu. Zanim pacjent zdecyduje się na umówienie na wizytę, powinien wykonać higienizację uzębienia. Stomatolog podczas pierwszej wizyty pobierze wycisk łuku zębowego. Umożliwi on następnie wykonanie nakładek celuloidowych. W momencie, gdy nakładki będą już przygotowane, pacjent zjawia się na drugiej wizycie. Wówczas otrzymuje nakładki wraz ze strzykawkami, które wypełnione są specjalistycznym żelem wybielającym. Dodatkowo stomatolog poinstruuje pacjenta, co do dalszego postępowania.

Etap domowy

Kolejny etap opiera się na wykonywaniu czynności w zaciszu domowym. Zanim pacjent umieści wypełnione żelem nakładki w jamie ustnej, powinien dokładnie wyszczotkować uzębienie oraz użyć nici dentystycznej. Preparat należy nałożyć na nakładki od strony powierzchni wargowych zębów. Podczas wykonywania zabiegu zdarzyć się może wydostanie żelu na błony śluzowe – wówczas konieczne jest jego usunięcie. W zależności od zaleceń, stężenia preparatu oraz oczekiwanego rezultatu nakładki powinny znajdować się w jamie ustnej od 4 do 8 godzin. Następnie po ich wyciągnięciu należy umyć je pod bieżącą wodą, najlepiej przy użyciu szczoteczki oraz pasty do zębów. Oczyścić również należy uzębienie i jamę ustną.

Warto mieć na uwadze, iż wybielanie metodą nakładkową Kraków usuwa przebarwienia wyłącznie z uzębienia żywego. Nie wpływa w żaden sposób na wypełnienia, uzupełnienia protetyczne lub korony – ich barwa pozostaje niezmieniona. Jeżeli natomiast zależy nam na szybkim efekcie, zdecydować się możemy na wybielanie zębów w gabinecie Kraków. Zabieg jest szybki, bezpieczny i bezbolesny, a przeprowadzenie go przez profesjonalistę gwarantuje oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz