najpiękniejsze miejsca w Hiszpanii

Najpiękniejsze miejsca na wakacyjny urlop w Hiszpanii. Odwiedź plaże, które zachwyciły miliony turystów z całego świata

Wyjazd do Hiszpanii zawsze oznacza podwójną korzyść. Z jednej strony możesz bowiem zagłębić się w zacienione, kamienne uliczki pięknych miast i miasteczek, z każdym oddechem chłonąć zapach historii i kultury Półwyspu Iberyjskiego, z drugiej zaś możesz spędzić wspaniały czas na złotych, skąpanych w słońcu plażach, w pobliżu ciepłego, błękitnego morza. My, tym razem, zapraszamy Cię właśnie nad morze – w podróż po najpiękniejszych plażach Hiszpanii. Gdzie szczególnie warto się wybrać?

Playa del Cañuelo – najpiękniejsza plaża hiszpańskiego Costa del Sol

Mogłoby się wydawać, że w kraju tak doskonale spenetrowanym przez turystów i tak wielkie korzyści z owej turystyki czerpiącym, jak Hiszpania, nie ma już skrawka ziemi, które nie byłoby wszystkim doskonale znane. A mimo to takie miejsca ciągle są. Przykładem tego jest bodaj najpiękniejsza plaża na wybrzeżu Costa del Sol, czyli Playa del Cañuelo. Wprawdzie daleko jej do znanych nam znad Bałtyk dzikich plaż, ale wciąż nie jest to miejsce tak popularne, jak na to zasługuje. Wciąż jeszcze plaża ta nie roi się od wszędobylskich turystów i wciąż jeszcze można na niej cieszyć się niemożliwym do osiągniecia w innych częściach wybrzeża spokojem. A czemu, skoro miejsce to jest tak cudowne, wciąż może uchodzić za wolne od tłumów? Decyduje o tym utrudniony (w porównaniu do innych) dostęp do tej plaży. Jeśli jednak uda Ci się tam już dostać, czekają Cię naprawdę niezapomniane wrażenia w postaci:

  • niezwykle malowniczych, stromych klifów;
  • przejrzystego, ciepłego morza (idealne warunki do nurkowania);
  • a pod wodą niezwykle rzadkich i ginących już gatunków koralowców.

Jeśli tylko będziesz na południu Hiszpanii, Playa del Cañuelo powinna stać się obowiązkowym punktem na Twojej mapie miejsc wartych odwiedzenia.

Playa de los Lances – hiszpańska plaża na styku dwóch kontynentów

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, gdzie znajduje się najbardziej wysunięty na południe punkt Europy? Jeśli wybierzesz się na wakacyjny urlop do południowej Hiszpanii, będziesz mógł to miejsce odwiedzić osobiście i osobiście przekonać się, jak wygląda. Tam, gdzie kontynent europejski niemalże styka się z gorącą Afryką znajduje się Tarifa, a my zapraszamy Cię na tamtejszą plażę Playa de los Lances.

Playa de los Lances to ponad 7 kilometrów jasnożółtego piasku, który przypomina złoty, rozgrzany słońcem materac. Trudno nie ulec jego pokusie, i nie spędzić wielu godzin w promieniach słońca padających znad Afryki, pozostając wsłuchanym w delikaty, miarowy szum oceanu. Na Playa de los Lances czas staje w miejscu. To idealne miejsce do wypoczynku i niezwykle efektywnego relaksu. Tydzień spędzony na tej złotej plaży równy jest co najmniej miesiącowi nad Bałtykiem. Zadbać musisz tylko o znalezienie w pobliżu odpowiedniego lokum dla siebie lub też dla swoich bliskich. W tym już jednak możesz całkowicie zdać się na nas. W końcu właśnie na tym, jako Agnes Inversiones, znamy się najlepiej!

Dodaj komentarz