Nowoczesne rozwiązania w meblach kuchennych

Nowoczesną kuchnię cechuje nie tylko charakterystyczny na pierwszy rzut oka desing, przestronność, ale również jej funkcjonalność. Projektanci przykładają wszelkich starań, aby czas spędzany przez panie domu w kuchni nie kojarzył się wyłącznie z obowiązkiem przyrządzania potraw dla całej rodziny, natomiast był ogromną przyjemnością. Dlatego też współcześnie produkowane meble kuchenne posiadają wiele udogodnień.

Szafki wiszące są nieodzownym elementem wchodzącym w skład kompletów mebli kuchennych. Należy pamiętać, aby znajdowały się na wysokości dopasowanej do osoby spędzającej najwięcej czasu w kuchni. Nowoczesne kuchnie są tak tworzone, aby maksymalnie ułatwić pracę gospodyni. Dlatego też szafka powinna być powieszona w taki sposób, aby mogła z podłogi sięgnąć do najwyższej półki bez potrzeby korzystania z krzesła. Natomiast w dolnych szafkach dobrym rozwiązaniem są zamontowane szuflady. Schylanie się do dolnych półek jest bardzo niewygodne.  Szuflady można w całości wysunąć, dzięki czemu łatwo można odnaleźć w nich potrzebną nam rzecz. Każda szuflada jest zabezpieczona blokadą przed wypadnięciem oraz hamulcami, które służą do cichego zamykania. Ważne jest, aby posiadały wyższe boki oraz tylną ściankę chroniące przed wysunięciem się zawartości. Niektóre szuflady mogą zawierać specjalne wkłady z podziałami ze względu na rodzaj przechowywanych rzeczy.  Kolejnym udogodnieniem coraz częściej stosowanym w meblach kuchennych są otwierane drzwi w szafkach wiszących frontami do góry.

Takie rozwiązania możemy znaleźć w wielu zestawach dostępnych w salonach meblowych. Jednak, aby maksymalnie udogodnić sobie czas spędzany w kuchni warto zainwestować w produkowane meble kuchenne na wymiar w Warszawie. Taki wybór zagwarantuje nam pełnię satysfakcji z nowej kuchni, urządzonej dokładnie w taki sposób jaki sobie wymarzyliśmy.

Dodaj komentarz