Nowoczesny salon

Aranżacja salonu stanowi najczęściej największe wyzwanie dla osób urządzających swoje mieszkanie czy też dom. Jest to miejsce, w którym rodzina spędza ze sobą czas oraz gdzie przyjmuje gości. W związku z czym podstawową trudnością jest tu połączenie funkcjonalności z reprezentatywnością, którymi powinny charakteryzować się nowoczesne pomieszczenia.

Podstawową zasada stylu nowoczesnego jest zachowanie wolnej przestrzeni. Ogromną rolę w tej kwestii odgrywa więc wybór mebli, które będąc jednocześnie funkcjonalne, pozostawią wolne miejsce w salonie. Dlatego też w stylu nowoczesnym stawia się przede wszystkim na cechy takie jak minimalizm, praktyczność oraz ergonomia.

Kolejną kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest odpowiednia forma. W nowoczesnych pomieszczeniach liczy się prostota. Wykorzystuje się tu przede wszystkim drewno i to zarówno jako element wykończeniowy jak i materiał z którego wykonane są meble. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku mebli kluczowa jest prosta forma szaf i regałów, bez zbędnych zdobień. Warto mieć również na uwadze, iż pomieszczenie zyska na przestrzenności w momencie wyboru mebli o geometrycznych kształtach. Także i sofy, przeznaczone do nowoczesnego salonu, powinny charakteryzować się prostą formą. Ważne, aby posiadały również jednolite obicie i były wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Istotą rolę we współczesnych wnętrza odgrywa także neutralna kolorystyka ścian. Najczęściej proponowane kolory do tego rodzaju pomieszczeń to biel, beż i odcienie pasteli. Barwy te nadają salonowi świeżości i przestronności. Ważną zasadą jest również, aby pamiętać o nałożeniu jaśniejszego odcieniu farby na sufit. Pozwoli to uniknąć efektu przytłoczenie oraz optycznego obniżenia sufitu.

W minimalistycznych wnętrzach bardzo ważne jest również zachowanie umiaru i ograniczenie ilości dekoracji do niezbędnego minimum. Sednem nowoczesnych pomieszczeń jest bowiem funkcjonalność, dlatego najlepiej jeśli to właśnie meble będą ozdobą samą w sobie. Wnętrze ma być przestronne, a zbyt duża ilość kolorów i wzorzystych dodatków może je przytłoczyć. Warto jednak zastosować jakiś dominujący element, który bez zbędnej przesady, dopełni całą aranżację. Może to być chociażby wyrazisty wazon bądź obraz.

Ciekawe meble pokojowe przeznaczone do nowoczesnych pomieszczeń można znaleźć na http://www.burzynscymeble.pl/pl/c/Meble-pokojowe/1

Dodaj komentarz