Omis – aktywne wakacje w Chorwacji

Miejskie kościoły i twierdze, znajdujące się w tym mieście przypominają o potędze i chwale sławnych Korsarzy z Almissa. Obecnie jest to miejsce aktywnej turystyki, przyciągające rzesze gości.

Samo Omnis leży u ujścia rzeki Cetina, 21 km na południe od popularnego Splitu,  wypoczynek w Omis pozwala na odkrycie unikalnych atrakcji architektonicznych chorwackiego wybrzeża czy cieszących się kilkusetletnią historią zabytków.  Imponująca kamienna brama, gdzie Cetina wpływa do morza stanowi geologiczny symbol tego starego miasta. Znajduje się tutaj wiele fortec jak chociażby Mirabela, znana także jako Peovica. Umiejscowiona jest ona na szczycie góry Dinara. Rozpościera się stąd widok na całe miasto, kanion rzeki and także wyspy Brač, Hvar i Šolta. Budowla służyła jako miejsce obrony przed wrogami i schron dla mieszkańców. Na miejsce można dotrzeć przez osadę Baučići po dobrze utrzymanej i oznakowanej drodze, więc bez ryzyka zabłądzenia.

Omiš to turystyczne miasto,  bogate w liczne plaże i zatoczki. Tutejszy śródziemnomorski klimat, bogata oferta gastronomiczna, świeże powietrze i czyste morze będą idealną odskocznią od stresów współczesnego życia w mieście, dlatego jest to idealne miejsce na wypoczynek w Chorwacji. Przepiękna rzeka Cetina razem z kanionem, krasowe piękno gór Dinara i Mosor tworzą wspaniała atmosferę, która spodoba się każdemu.

Riwiera posiada bardzo dobre zaplecze dla turystów, apartamenty, domy wypoczynkowe w Omis oferowane są w rozmaitych standardach, dostosowane do możliwości różnego typu klientów.  Mieści się tutaj także całe mnóstwo rożnych restauracji, tawern i kawiarni. Poza relaksem w promieniach słońca riwiera może zaoferować gościom atrakcje wymagające nieco więcej wysiłku, np.: pływanie po rzece, wspinaczki, nurkowanie, łowienie czy windsurfing.  Turyści na pewno nie będą tutaj narzekać na brak zajęć czy nudę.

Dodaj komentarz