świeca z drewnianym knotem

Parafina, stearyna, a wosk pszczeli – świece w najlepszym wydaniu

Wielu z nas uwielbia świece, bo stanowią piękny element dekoracyjny, a do tego emitują ciepłe światło, tworząc nastrojową atmosferę. Doceniamy je przede wszystkim jesienią i zimą, gdy za oknem chłód i ciemność, ale cieszymy się nimi także w ciepłe dni i wieczory. Warto jednak zastanowić się, z czego wykonane są piękne świeczki, którymi tak bardzo lubimy się otaczać. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Przede wszystkim, dlatego, że palące się świece mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

Do wyboru mamy świece z wosku pszczelego, z wosków roślinnych oraz z parafiny. Najpopularniejsza jest parafina, bo jest stosunkowo tania, lecz jednocześnie szybko się wypala i co gorsze, spalając się emituje mnóstwo szkodliwych, wręcz toksycznych substancji. I nie ma znaczenia czy świece są bezbarwne czy kolorowe. W świecach parafinowych mamy toulen i benzen, które mają negatywny wpływ na układ oddechowy, krwionośny czy też nerwowy. Alternatywą są ekologiczne świece ze stearyny, najczęściej pozyskiwanej z oleju palmowego lub kokosowego. Jednak najlepszą opcją jest świeca z wosku pszczelego, która nie tylko nie wpływa negatywnie na zdrowie, jak świece parafinowe, lecz przeciwnie – ma całkiem sporo właściwości prozdrowotnych.

Świece ekologiczne nie tylko są przyjazne środowisku, ale też wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Uwalniające się z nich substancje oczyszczają powietrze z nieprzyjemnych zapachów i alergenów, neutralizują jony emitowane przez urządzenia elektryczne, a do tego odprężają i ułatwiają zasypianie. Choć są droższe, to dłużej się palą i co najważniejsze – nie szkodzą zdrowiu.

Oczywiście standardowe świece z parafiny zachwycają różnorodnością form i kolorów, a nawet zapachów, ale to świece z wosku pszczelego dają nam to co najlepsze z natury. I w dodatku nie ustępują designem, gdyż wyglądają bardzo modnie. Ot choćby każda ręcznie robiona świeca w szkle z kolekcji marki VINCABEE. To nie lada gratka dla miłośników natury. 

Często świece z wosku pszczelego kojarzą się z dodatkiem rustykalnym, ale jak udowadnia wiele produktów dostępnych na rynku wcale tak być nie musi. Dobrym przykładem jest świeca z drewnianym knotem VINCA BLACK. Stanowi ona stylowy dodatek, roztacza wokół siebie jasne światło, nie kopci i pięknie pachnie miodem i propolisem. Taka świeca z drewnianym knotem wygląda nowocześnie i pasuje do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, a nawet glamour. To zaś sprawia, że taką dekorację warto mieć w swoim wnętrzu, by cieszyć się wszystkimi jej zaletami.

Dodaj komentarz