Rodzaje usług dla firm

Wiele firm rozwijających się na dzisiejszym rynku, poszukuje kogoś kto pomoże im w podstawowych działaniach ulepszających funkcjonalność firmy. Dlatego powstaje coraz więcej usług, które pomogą im w tego typu zadaniach.

Jedną z usług, które są dziś bardzo potrzebne firmom jest zarządzanie operacyjne i strategiczne. Doradztwo strategiczne ma na celu przede wszystkim ustalenie strategi rozwoju i jej weryfikacji oraz wykreowanie strategi finansowania przejęć i fuzji. Kolejnym zadaniem przy strategicznym doradztwie jest stworzenie nowej, efektownej, dobrze funkcjonującej organizacji, a także pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla przedsiębiorstw.

katpress.pl

Doradztwo operacyjne obejmuje więcej usług z zakresu kompleksowego, dzięki czemu klient uzyskuje jasną ocenę aktualnej sytuacji w jakiej się dana firma znajduje. Dzięki takiemu przekrojowi sytuacji bardziej możliwa i efektowniejsza jest opcja przygotowania programów restrukturyzujących.
W ramach restrukturyzacji obejmowane są następujące usługi:

Organizacja zmian
• kompleksowa diagnoza
• stworzenie program restrukturyzacji
• oraz sama ocena programu restrukturyzacyjnego
• przygotowanie dokumentów organizacji
• pozyskiwanie i uwalnianie zasobów

Realizacja zmian
• przekształcenie przedsiębiorstwa
• sprzedaż składników majątku bądź ich pozyskiwanie

Kontrola efektów zmian
• monitorowanie przebiegu procesu

Doradztwo operacyjne pomaga również podczas przejęcia przedsiębiorstw proponujący przy tym kompleksowe usługi doradcze. Również przy powstających problemach i kłopotach doradztwo operacyjne przewiduje wsparcie dla firmy. Między innymi poprzez poszukiwanie i weryfikacje partnerów, budowę modelu kosztu procesu, przeprowadzenie analizy finansowej przedsiębiorstwa. A także doradcy biorą udział w tworzeniu nowych grup współpracujących w danych branżach.

Zdecydowanie się na pomoc specjalisty wcale nie jest przejawem bezradności, pomimo tego, że wiele osób tak uważa jednak właśnie skorzystanie z usług osoby kompetentnej jest oznaką odpowiedzialnego zarządzania firmą i troszczenia się o jej dobre i niezawodne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz