Rodzaje usług doradczych dla firm

Rodzaje usług doradczych dla firm

Nieustająco i efektownie rozwijający się rynek przedsiębiorczy w Polsce niesie za sobą pewnie dobre jak i złe następstwa. Niewątpliwie złym efektem szybko rozwijającej się branży jest wciąż rosnąca konkurencja, przez co wiele firm zmuszonych jest zdecydować się na sprzedanie udziałów w firmie bądź też na całkowita likwidacje działalności.

Jednak sama sprzedaż spółki nie jest łatwa, gdyż wymaga ona fachowej pomocy przy wypełnianiu koniecznych papierów aby zgodnie z prawem przenieść udziały na nabywcę. Dlatego wiele firm konsultingowych proponuje pomoc podczas operacji sprzedaży spółki.

Dziś wszystkie biura doradcze usprawniające działanie i funkcjonowanie firm nie mogą narzekać na brak zleceń. Proponując wiele rodzai doradztwa zyskują wciąż to nowych klientów którzy chcą podnieść wartość swojej firmy, bądź też ją ratować.

Wiele biur oferuje doradztwo strategiczne, które ma na celu określenie optymalnej ścieżki rozwoju każdej firmy, tak aby utworzyć plan, który podniesie wartość firmy. Również doradztwo operacyjne jest bardzo popularnym wariantem pomocy, gdyż ma on na celu określenie sytuacji firmy pod każdym profilem, dzięki czemu klient otrzymuje jasną ocenę danej sytuacji firmy.

finanse-it.pl

Doradztwo operacyjne obejmuje kompleksowy zakres usług, w wyniku których Klient uzyskuje jasną cenę sytuacji firmy, szczegółowe informacje przeznaczone dla potencjalnych partnerów lub inwestorów oraz dane, na podstawie których możliwe jest przygotowanie odpowiednich programów restrukturyzacyjnych.

W ramach restrukturyzacji działania objęte doradztwem operacyjnym obejmują:
• Planowanie zmian czyli kompleksowa diagnoza, program restrukturyzacji, ocena programu restrukturyzacji
• Organizacja zmian tj. pozyskiwanie, uwalnianie zasobów, przygotowanie dokumentów organizacyjnych
• Realizacja zmian – likwidacja lub przekształcenie przedsiębiorstwa, zakładanie nowych podmiotów, zakup bądź sprzedaż składników majątku
• Kontrola efektów zmian czyli przede wszystkim monitorowanie procesu restrukturyzacji

Każda firma korzystająca z usług doradczych ma możliwość na diametralna zmianę sytuacji w jakiej w danym momencie znajduje się firma, dlatego czasem warto poradzić się osób bardziej wykształconych w tym kierunku, aby samemu na tym zyskać.

Dodaj komentarz