Samsung i9100 Galaxy S II

W lutym 2011 roku na półkach sklepowych pojawił się długo oczekiwany smartfon koreańskiego producenta, który szybko stał się najchętniej kupowanym telefonem, zbierając wiele pozytywnych opinii. Samsung i9100 Galaxy S II, bo o nim mowa, na pierwszy rzut oka zachwyca dużym rozmiarem dotykowego wyświetlacza. Co jeszcze można zaliczyć do zalet tego modelu?

Samsung Galaxy i9100 S II rzeczywiście posiada aż 4,27 calowy ekran dotykowy Super AMOLED Plus o rozdzielczości 480×800 pikseli, który gwarantuje bardzo duży kontrast, a w efekcie czytelny i wyraźny wyświetlacz, nawet w ostrym słońcu. Telefon ten ma wbudowane dwa aparaty fotograficzne: przedni do prowadzenia videorozmów oraz drugi o rozdzielczości 8,0 Mpx z diodową lampą błyskową i autofocusem, rejestrujący filmy video w jakości FullHD. Zdjęcia wykonane tym Samsungiem charakteryzują się doskonałą jakością i kontrastem, niezwykle naturalnie odwzorowując barwy. Zarówno fotografie, jak i filmy nagrywane w jakości HD można zapisywać na wbudowanej pamięci 16 GB, albo na dodatkowej karcie pamięci.

Wszystko działa w oparciu o system Android 2.3  Gingerbread z interfejsem TouchWiz, który wprowadza kilka nowości. Jedną z nich jest Social Hub Premium, który ułatwia zarządzanie danymi pobranymi z portali społecznościowych oraz porządkowanie wiadomości e-mail i sms. Natomiast narzędzia Readers Hub i Music Hub ułatwiają dostęp z poziomu smartfona do e-booków i albumów muzycznych  z serwisu 7digital. Samsung Galaxy i9100 S II jest urządzeniem, które umożliwia bezprzewodową łączność z internetem za pomocą modułu Wi-Fi, przesyłanie danych przez port Bluetooth, a ponadto na wyposażeniu jest złącze USB 2.0, które umożliwia podłączenie do telefonu np. pendriva, czytnika kart pamięci, a nawet telewizora. Oczywiście, tak jak inne nowe telefony komórkowe, Galaxy S II jest wyposażony w radio FM, wbudowany moduł GPS, przeglądarkę plików tekstowych i czujnik światła. Warto zaznaczyć, iż mimo wielu funkcjonalności i aplikacji obsługa telefonu pozostaje prosta i intuicyjna.

Porównanie telefonów komórkowych innych producentów z Samsungiem zwróci zapewne uwagę na ich cenę, gdyż do tej pory to właśnie Samsung oferuje urządzenia w najbardziej atrakcyjnych cenach. Do powyższych zalet trzeba jeszcze dodać smukłą obudowę i niewielką wagę tego modelu.

Dodaj komentarz