Specyfika i przeznaczenie szaf zewnętrznych

W każdej branży dąży się do optymalizacji kosztów. Dlatego też, również w dziedzinie elektrotechniki bardzo precyzyjnie wybiera się urządzenia techniczne, mając przy tym na uwadze specyfikę danego obiektu. Jednym z produktów, umożliwiającym optymalizację zastosowanych rozwiązań technologicznych, jest prawidłowy wybór typu obudów i szaf zewnętrznych.

Wyróżnia się obudowy do zastosowania wewnętrznego oraz zewnętrznego. W  przypadku szaf wewnętrznych, w sposób dowolny można konfigurować jej wielkość, sposób montażu, wyposażenia, kolorystykę i rodzaj powłok malarskich. Zadaniem znacznie bardziej problematyczny jest dokonanie odpowiedniego wyboru w przypadku szaf zewnętrznych, co wynika z konieczności uwzględnienia zarówno miejsce jej lokalizacji, a także kwestie takie jak środowisko pracy, warunki atmosferyczne czy też jej trwałość i podatność na uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku szaf do zastosowanie zewnętrznego, należy więc zwrócić uwagę na kilka zasadniczych czynników. Szafy zewnętrzne http://www.agmar.com/szafy-zewnetrzne/, powinny być dostosowane do, nierzadko trudnych, warunków pracy. Dlatego też, do ich budowy konieczne jest zastosowanie odpowiednio trwałych tworzyw, takich jak metal i poliester.  Obudowy stalowe dają liczne możliwości konfiguracji oraz swobodnego dostosowywania wymiarów i grubości obudowy. Ponadto, charakteryzują się także łatwością recyklingu i niskimi kosztami. Z kolei obudowy poliestrowe wyróżnia duża trwałość, odporność na promieniowanie UV, możliwość stosowania w środowiskach agresywnych oraz powierzchnia, która utrudnia plakatowanie.

Przykładem wysokiej jakości szaf zewnętrznych są szafy zewnętrzne HB2 http://www.agmar.com/szafy-zewnetrzne/hb2/hb2,1.html, które posiadają:

  • spawaną ramę szafy,
  • dach pod przewietrzanie,
  • tylną ściankę z termoizolacją,
  • łatwo demontowane ścianki boczne z termoizolacją,
  • zaślepiony sufit,
  • środkowy panel podłogi,
  • ogranicznik otwarcia drzwi,
  • komplet wsporników mikowyłącznika.

Szafa dostępna jest w różnych wysokościach, szerokościach i głębokościach zarówno użytkowych, jak i całkowitych.

Dodaj komentarz