Wyposażenie sali konferencyjnej – praktyczne uwagi

Sala konferencyjna to pomieszczenie, które jest przeznaczone do przeprowadzania profesjonalnych spotkań biznesowych. Odpowiednia aranżacja takiej sali istotnie wpływa na skuteczność przeprowadzanego szkolenia czy też konferencji. Dlatego też, aby dana sala spełniała swoją rolę, warto zadbać o kilka aspektów.

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby było to pomieszczenie dźwiękoszczelne, wyposażone w profesjonalny sprzęt audiowizualny. Musi ono być odpowiednio umeblowane, czyli posiadać komfortowe krzesła oraz biurka do robienia ewentualnych notatek. Ważne, aby znajdował się w nim także bezprzewodowy dostęp do szybkiego Internetu oraz oświetlenie, które będzie niwelowało odblask.

Krzesła w sali konferencyjnej powinny być bardzo ergonomiczne, co oznacza, iż powinny przechylać i obracać się, a także umożliwiać swobodną regulację wysokości siedziska. Dla jeszcze większego komfortu zarówno krzesła, jak i pozostałe meble powinny posiadać zaokrąglone krawędzie, tapicerowane lub też wykonane z materiału skóropodobnego siedzenia i oparcia oraz podłokietniki wykonane z tworzyw sztucznych. Blaty biurek z kolei powinny być twarde, matowe oraz posiadać taką szerokość, aby można było na nich położyć notatniki o wymiarach A4 i bez problemu notować.

Kolejnym istotnym aspektem jest oświetlenie, które powinno umożliwiać czytanie bez odblasków i bez powstawania cienia na stronie. Powinno być ono kontrolowane centralnie, a poziom jasności powinien być regulowany za pomocą światłomierza bądź ręcznie. Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie żarówek ze świetlówkami.

Mniej dostrzegalne, ale nie mniej ważne aspekty dobrze zorganizowanej sali konferencyjnej stanowią również praktycznie rozmieszczone gniazdka elektryczne i telefoniczne, praktyczny system kontroli klimatyzacji czy też odpowiednia widoczność, bez filarów czy innych architektonicznych barier.

Profesjonalne sale konferencyjne Warszawa http://saleszkoleniowe.biz/sale_konferencyjne.php

Dodaj komentarz