Kup akumulator w AkumulatorSklep.pl

Wymiany akumulatora – kiedy i jak?

Nowoczesne akumulatory to podzespoły, które nie sprawiają kierowcom zbyt wielu problemów. Zazwyczaj są one wytrzymałe i niezawodne, co jednak nie oznacza oczywiście, iż pracują wiecznie. Co pewien czas konieczna jest wymiana tego elementu. Jak rozpoznać sytuację, w której akumulator pracuje już na przysłowiowych oparach? Czy można przeprowadzić wymianę samodzielnie?

Konieczność wymiany akumulatora

Posiadacze nowoczesnych samochodów nie muszą się specjalnie napracować, aby rozpoznać zużycie akumulatora. Niezawodne czujniki informują kierowcę, kiedy akumulator nie jest już w pełni sprawny. Najczęściej dioda akumulatora zapala się na biało, czasami natomiast jest ona żółta. Jej zapalenie oznacza, iż akumulator nie jest wystarczająco naładowany. W takiej sytuacji może się okazać, iż wystarczy go doładować, jednak jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, może zajść konieczność jego wymiany.

Kup akumulator w AkumulatorSklep.pl

W przypadku starszych pojazdów, w których czujniki nie są tak sprawne, trzeba obserwować zachowanie elektroniki. Jeżeli urządzenia elektroniczne w samochodzie nie działają w pełni poprawnie, prawdopodobnie oznacza to właśnie problem z akumulatorem. Kłopoty mogą się również pojawić podczas odpalania silnika.

Bezpieczna wymiana akumulatora

Wielu kierowcom wydaje się, iż wymiana akumulatora to trudne zadanie, z którym nie są sobie w stanie poradzić samodzielnie. W rzeczywistości wymiana nie jest ani trudna, ani niebezpieczna, jeśli przestrzega się kilku prostych zasad.

Przede wszystkim należy zachować środki ostrożności. Podstawową zasadą jest wykonywanie wszelkich napraw i wymian podzespołów na równym terenie. Samochód powinien znajdować się na równym podjeździe lub ulicy. Ponadto, należy również zaciągnąć hamulec ręczny. Przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest również zgaszenie silnika, odczekanie aż wystygnie, a także odłączenie wszelkiej elektroniki. Kiedy wykonamy już wszystkie powyższe czynności, możemy przejść do demontażu akumulatora.

Jak przebiega wymiana akumulatora?

Sama wymiana baterii w samochodzie jest niezwykle prosta i przeważnie nie trwa zbyt długo. W celu demontażu akumulatora należy odczepić klemy (najpierw ujemna, potem dodatnia) oraz wyjąć baterią. Po jej wyjęciu warto pokryć komorę smarem, który ułatwi montaż nowej baterii. Następnie wkładamy akumulator do komory i zaciskamy klemy w odwrotnej kolejności niż je odpinaliśmy.

Wymiany akumulatora nie wykonuje się często, stąd tez nie warto oszczędzać na zakupie dobrego podzespołu. Kup akumulator w AkumulatorSklep.pl, aby mieć pewność nabycia części najwyższej jakości. Oferowane przez ten renomowany sklep baterie to produkty najlepszych firm działających w branży, które od lat cieszą się doskonałą opinią wśród fachowców, jak i zwykłych kierowców.

Dodaj komentarz