Szybkie pożyczki bez BIK jedyną szansą dla zadłużonych

Główną zaletą tego rodzaju produktów finansowych jest fakt, że firmy pożyczkowe nie są zobowiązane do sprawdzania rejestrów BIK czy KRD przy podejmowaniu decyzji o przyznanie pożyczki krótkoterminowej. Pierwsze tego rodzaju produkty finansowe powstały w zachodniej Europie.

BIK, BIG i InfoMonitor

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to rozbudowana baza danych gromadząca informacje przekazywane przez banki komercyjne oraz SKOK-i odnośnie historii kredytowej Polaków, a więc ich kredytów, pożyczek, transakcji z kart kredytowych, a także limitu debetowego na rachunku bankowym. BIK jest głównym źródłem informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce. W skład Grupy BIK wchodzi Biuro Informacji Kredytowej S.A. oraz Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Gromadzone informacje dotyczą osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych, które realizują swoje zobowiązania kredytowe i finansowe terminowo lub z opóźnieniem.

Nie zaglądają do BIK

Szybkie pożyczki bez BIK są udzielane przez firmy z sektora pozabankowego, które swoją decyzję kredytową nie podejmują tylko i wyłącznie na podstawie zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Mówi się o tego rodzaju firmach, że „ nie zaglądają do BIK”. To bardzo dobre rozwiązanie dla wielu Polaków, ponieważ pomimo negatywnej historii kredytowej mogą z sukcesem ubiegać się o pożyczkę krótkoterminową w sektorze pozabankowym.

Druga strona medalu

Z szybkiej pożyczki bez BIK może skorzystać praktycznie każdy bez względu na wiek, dochody czy też aktualną sytuacje finansową. Jest to bez wątpienia spore udogodnienie dla wielu Polaków. Jednak każdy kij ma dwa końce. Szybkie pożyczki bez BIK to produkty finansowe o podwyższonym ryzyku niewypłacalności. Dlatego też bardzo często są one wysoko oprocentowane oraz zostają również zabezpieczone koniecznością wykupu dodatkowych ubezpieczeń, co podnosi końcowe koszty zobowiązania. Jednak pomimo takich obostrzeń finansowych próżno szukać podobnej oferty pożyczkowej na przykład w banku komercyjnym, gdzie normy zdolności kredytowej są tak wysokie i restrykcyjne, że wielu Polaków nie ma szans na dostanie nawet najmniejszej pożyczki pieniężnej.

Odpowiedzialność społeczna

Około 90 proc. danych zgromadzonych przez BIK to głównie pozytywne informacje o pożyczkobiorcach. Pozostałe 10 proc. stanowiąc informacje o konsumentach nagminnie i długotrwale zalegających ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Pomimo tego, że dla większości Polaków BIK kojarzy się raczej negatywnie, to jednak pełni on w naszym społeczeństwie bardzo ważną rolę. Zapobiega m.in. zbyt pochopnemu i nieodpowiedzialnemu zadłużaniu się Polaków.

Dodaj komentarz