Wolters Kluwer przejmuje dział prawny LexisNexis

Wraz z dniem 28 listopada 2014 roku połączenie Wolters Kluwer i LexisNexis stało się faktem. Wynikiem zawarcia transakcji było przede wszystkim przeniesienie całego majątku LexisNexis Polska Sp. z o.o. na spółkę Wolters Kluwer S.A.

Zgodnie z art. 494 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych, wraz z dniem połączenia spółka Wolters Kluwer wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki LexisNexis Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Marka LexisNexis zniknie w ciągu najbliższych miesięcy całkowicie z polskiego rynku wydawnictw prawniczych – mówi Tomasz Laskowski, prezes zarządu LexisNexis Polska. Dodatkowo potwierdza, że pozostanie jedynie oferta międzynarodowych serwisów informacyjnych News&Business i Lexis Diligence, natomiast właściciela zmienią w Polsce, m.in. serwis prawniczy Lexis.pl i Serwis prawno-gospodarczy SPD.

Klienci odczują zmiany wynikające z fuzji obu spółek dopiero w niedalekiej przyszłości. Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer S.A. zapewnia, że głównym celem biznesowym tej transakcji jest połączenie sił obu wydawnictw z zamiarem wzbogacenia oferty dla klientów.

Transakcja ma charakter wiązany. Produkty i usługi oferowane dotąd przez LexisNexis Polska przejęło wydawnictwo Wolters Kluwer, które z kolei sprzedało Reed Elsevier, właścicielowi LexisNexis Polska, działalność wydawniczą w zakresie publikacji prawnych w Kanadzie http://www.polaczenie-spolek.wolterskluwer.pl/.

Spółka Wolters Kluwer S.A. to jeden z największych wydawców w Polsce pod względem przychodów ze sprzedaży książek, a zarazem pierwszym wśród wydawnictw specjalizujących się w publikacjach prawnych i biznesowych. Siedziba koncernu Wolters Kluwer znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii, natomiast swą działalność prowadzi w Europie, Ameryce Północnej oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Dane kontaktowe:
Wolters Kluwer S.A.
01-208 Warszawa, ul. Przyokopowa 33
Infolinia: 801 04 45 45
Tel.: 22 535 88 00

Dodaj komentarz