Wspaniała zimowa wycieczka do Włoch

Planując wycieczkę na narty istnieje kilka miejsc, które powinny idealnie spełnić wymagania każdego narciarza. Z pewnością najbardziej popularna jest Austria, która stanowi istny raj dla miłośników białego sportu. Jednakże zaraz obok niej coraz bardziej dorównują jej Włochy. Wyjątkowo wysoka jakość tutejszych ośrodków to gwarancja świetnie spędzonego urlopu czy wakacji. Nic więc dziwnego, dlaczego oferta różnych biur podróży kusi przede wszystkim specjalnymi wyjazdami zimowymi.

Masywy górskie włoskiej części Alp są niezwykle zróżnicowane i zajmują dosyć pokaźną część terenu. Pomiędzy wysokimi szczytami ciągną się wspaniałe doliny, które stanowią świetne miejsce do jazdy na nartach czy snowboardzie. Przepiękne krajobrazy urozmaicają strumyki i cyrki lodowcowe, będące pozostałością po stopionym lodowcu. Obecnie bardzo często są one wypełnione przez różne jeziora, a idealnym przykładem takiej sytuacji jest Morskie Oko. Kontrastem dla spowitych puchem szczytów są zielone czubki drzew szpilkowych, które wspólnie tworzą wyjątkowe okolice na wyjazdy narciarskie.

Na turystów decydujących się na wycieczkę w te strony, przykładowo do Val gardena, czekają liczne atrakcje, spomiędzy których bez wątpienia na pierwszym miejscu trzeba wymienić jazdę na nartach, desce czy łyżwach. Znajdujące się tu stoki narciarskie nie raz były wykorzystywane przez profesjonalistów podczas Mistrzostw Świata, co bez wątpienia stanowi świetną rekomendację i gwarancję najwyższej jakości tras. Do wyboru są zarówno zjazdowe jak i biegowe, a obsługują je nowoczesne wyciągi.

Omawiając atrakcje, jakie czekają na przyjezdnych w śnieżnych Włoszech nie można nie wspomnieć warunkach pogodowych. Świetna pogoda zapewnia wystarczającą ilość śniegu niezależnie od pory roku, dzięki czemu można tu przyjechać na wycieczkę praktycznie zawsze. Ponadto ośrodki narciarskie posiadają na wszelki wypadek najnowocześniejsze maszyn do naśnieżania stoków. Ogromna zaletą takich miejsc jak Kronplatz jest także wysoka jakość noclegów, jedzenia oraz ogromna gościnność mieszkańców.

Dodaj komentarz