aplikacja mobilna do podpisywania

Wszystko, co warto wiedzieć o elektronicznym podpisie mSzafir

Cyfryzacja zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego, stała się współczesnym standardem. Poszukiwane są szczególnie te rozwiązania, które gwarantują szybsze i efektywniejsze wykorzystanie naszego czasu. Użytkownicy mają obecnie coraz większą świadomość odnośnie tego, jak wybierać usługi, którym mogą w pełni zaufać. Liczy się jakość, technologiczna przewaga oraz cyberbezpieczeństwo. Wszystkie te atuty posiada elektroniczny podpis kwalifikowany mSzafir, z którego można korzystać całkowicie zdalnie.

mSzafir to narzędzie na miarę nowoczesnej firmy

mSzafir, czyli mobilna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jest świetną odpowiedzią na nowe wyzwania, jakie stawia przed nami cyfrowa codzienność. W przeciwieństwie do standardowej wersji elektronicznego podpisu, aplikacja mobilna do podpisywania dokumentów mSzafir jest narzędziem w pełni cyfrowym, które nie wymaga korzystania z fizycznych urządzeń w postaci karty oraz czytnika. E-podpis od KIR umożliwia podpisywanie dowolnych dokumentów z każdego miejsca i na każdym urządzeniu mającym dostęp do internetu.

Dostarczany przez KIR mSzafir to rozwiązanie zapewniające całkowicie mobilne prowadzenie spraw zarówno prywatnych, jak i biznesowych oraz urzędowych, bez konieczności drukowania i późniejszego wysyłania dokumentów, a także ponoszenia jakichkolwiek kosztów ich archiwizacji. Mobilna wersja elektronicznego podpisu mSzafir jest idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy, która dąży do cyfryzacji procesów biznesowych. Elektroniczny podpis usprawnia oraz przyspiesza podpisywanie umów, aneksów i faktur. Doskonale sprawdza się podczas akceptowania zleceń płatności, natomiast działom HR pomaga w prowadzeniu m.in. dokumentacji pracowników.

Bezpieczeństwo gwarantowane przez KIR

mSzafir umożliwia generowanie certyfikatów jednorazowych oraz certyfikatów z terminem ważności na 1 rok lub 2 lata z wybranym limitem podpisów. Jest on zgodny z wymaganiami eIDAS oraz posiada moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu. Klucz prywatny użytkownika jest przechowywany w bezpieczny sposób przez KIR, który jest wpisany na listę kwalifikowanych podmiotów świadczących usługi zaufania (Ministerstwo Cyfryzacji) w zakresie usługi generowania i zarządzania w imieniu użytkowników ich kluczami prywatnymi oraz generowania kwalifikowanych podpisów elektronicznych, w oparciu o zarządzane w imieniu użytkowników klucze prywatne. Technologię podpisu elektronicznego w systemie rozliczeń międzybankowych Elixir KIR stosuje od 1993 roku.

Jak zacząć korzystać z mSzafira? Wystarczy wejść do portalu mSzafir www.mszafir.pl i kliknąć „Kup teraz mobilny e-podpis”.

Dodaj komentarz