Trawa krajobrazowa

Trawa odporna na suszę

Sztuczna trawa wygląda wspaniale o każdej porze roku. Nie wymaga przy tym skomplikowanej, czasochłonnej pielęgnacji. Trawa z rolki sprawdzi się wyśmienicie na tarasach, balkonach, placach zabaw dla dzieci i patio.

Najważniejsze zalety

Sztuczna trawa z górnej półki wygląda bardzo realistycznie. Nie musisz jej nawozić, podlewać, grabić, dosadzać, czy strzyc. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Jednocześnie możesz ją łatwo i szybko wyczyścić. Dystrybutor sztucznej trawy przypomina, że zabrudzenia usuwa się za odkurzacza i wody. Wtedy będzie wyglądać nieskazitelnie przez długi czas.

Taka trawa jest odporna na czynniki atmosferyczne. Nie zaszkodzą jej promienie UV, wilgoć, ani wysokie i niskie temperatury. Nie zmienia koloru ani nie płowieje pod wpływem słońca. Świetnie znosi deszcz. Nie musisz się martwić, że trawnik zamieni się w błoto.

Dzięki temu prezentuje się doskonale przez cały rok. Trawa z rolki jest miękka i miła w dotyku. Możesz po niej spokojnie chodzić boso. Jest odporna na wycieranie. Dlatego sprawdzi się doskonale na placu zabaw.

Jak zainstalować sztuczną trawę?

Możesz ją kupić na rolki tak, jak tradycyjną wykładzinę. Dlatego dopasujesz ją idealnie do rozmaitych przestrzeni. Układanie sztucznej trawy jest łatwe i szybkie. Nie musisz nawet korzystać z pomocy specjalistów. Jeśli chcesz, by dobrze się trzymała, podklej miejsca styku. Użyj do tego specjalnej taśmy. Nie musisz zasypywać jej piaskiem.

Cena sztucznej trawy różni się w zależności od danego modelu. Droższa wersja jest bardziej wytrzymała, grubsza i gęstsza. Wygląda też naturalniej. Szukając trawy z rolki, zwróć uwagę na ciężar runa, kolor i wysokość. Warto kupić kępki w różnych odcieniach. Wtedy trawnik będzie wyglądał bardzo naturalnie.

Ciekawe pomysły na aranżację

Dystrybutor sztucznej trawy podkreśla, że doskonale komponuje się ona z wikliną i bambusem. Możesz zamienić balkon w zaciszną, uroczą enklawę. Możesz tutaj wspaniale odpocząć po ciężkim dniu. Sztuczna trawa współgra idealnie z drewnianymi albo rattanowymi meblami ogrodowymi. Pasuje do białych, beżowych i brązowych dodatków. Chcesz zamontować zasłony tarasowe? Jeśli tak, poszukaj białych zasłonek.

Układanie sztucznej trawy pozwala wyodrębnić strefę jadalnianą i wypoczynkową. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie na tarasie lub większym balkonie.

Do produkcji trawy z rolki nie wykorzystuje się pestycydów. Dlatego nie wywołuje podrażnień i reakcji alergicznych. Układanie sztucznej trawy jest więc dobrym rozwiązaniem również dla alergików i astmatyków.

Jak przygotować podłoże?

Jeśli chcesz, możesz sam zamontować sztuczną instalację. Nie musisz korzystać z pomocy fachowca. Dystrybutor sztucznej trawy proponuje wersje bezzasypowe. Nie trzeba ich podsypywać piaskiem i gumowym granulatem.

Pamiętaj, by przed instalacją trawy odpowiednio utwardzić i wyrównać podłoże. Za pomocą pasów flizeliny możesz połączyć arkusze wykładziny. Dodatkowo przymocuj ją specjalnym klejem. Wtedy nie będzie się przesuwać. Najlepiej sprawdzi się tutaj dwuskładnikowy środek poliuretanowy.

Dodaj komentarz