podłogi z drewna

Co na podłogę? Drewno i drewnopochodne elementy ekologiczne nadal najmodniejszym trendem w nadchodzących latach!

Podłoga to element wystroju wnętrza, na który z jednej strony rzadko zwracamy uwagę, z drugiej zaś to właśnie ona w dużym stopniu wpływa na ogólny charakter całej aranżacji pomieszczenia. Sprawdzamy, jakie podłogi to dzisiejszy TOP według użytkowników i architektów wnętrz, czyli co ciekawego przygotowali w tej materii na najbliższe lata producenci wykończeń podłogowych.

Naturalnie natura

Rynek, jak co roku, obfituje w różnego rodzaju rozwiązania podłogowe, poczynając od klasycznych desek, po parkiety w różnych wielkościach i odmianach kolorystycznych. Nie brakuje również podłóg imitujących drewno czy płytek cementowych oraz paneli o wyrazistej strukturze. Oczywiście, nadal królują modne od lat naturalne produkty i materiały, nie tylko ze względu na walory wizualne, ale również pod kątem właściwości użytkowych.

Najmodniejszym trendem podłogowym na najbliższe lata jest wykorzystanie materiałów pochodzących z naturalnych surowców odnawialnych oraz tych podlegających recyklingowi. Klienci są coraz bardziej zainteresowani tego typu asortymentem, głównie z uwagi na zrównoważoną produkcję oraz wpływ technologii wytwarzania elementów podłóg na środowisko naturalne. Tu na czoło wysuwają się podłogi wykonane z marmoleum, dostępnego w wielu kolorach oraz wersjach. Wytwarza się go z naturalnych składników typu olej lniany, wapień, żywica czy mączka drzewna.

podłoga drewniana

Panele w zadruku cyfrowym

Śledząc oferty producentów materiałów podłogowych, w tym firmy Kronospan, coraz większą popularnością i rosnącym zainteresowaniem cieszą się panele winylowe, które aż do złudzenia przypominają naturalne drewno lub kamień.Z dostępnych materiałów na blogu Kronosfera, materiały tego typu należą do grupy podłóg SPC (Stone Powder Composite), które charakteryzują się bardzo dobrą stabilnością wymiarową, bez względu na panującą temperaturę otoczenia (do 75 stopni Celsjusza). 70 proc. składu tych paneli stanowi wapień, a całość produkowana jest w technologii zadruku cyfrowego, co pozwala uzyskać precyzyjnie dopracowane wzornictwo odzwierciedlające w najmniejszym detalu naturalne drewno lub kamień.

Bambus i drewno z recyklingu

Kolejnymi ciekawymi rozwiązaniami, szturmującymi dzisiejszy ekologiczny rynek wykończeniowy, są m.in. podłogi wykonane w łodyg bambusa, posadzki produkowane ze starego, używanego drewna czy też parkiety stworzone z wykorzystaniem starych więźb dachowych lub belek konstrukcyjnych. Drewno więc będzie bezsprzecznie rządziło w najbliższych latach na naszych podłogach zarówno w formie desek, parkietów czy paneli laminowanych, jak i płytek imitujących drewno, których dużym atutem jest nie tylko widoczne usłojenie, ale także dostrzegalne gołym okiem sęki oraz naturalne uszkodzenia faktury drewna.

Dodaj komentarz