Czek BLIK w programie lojalnościowym – niższe koszty, większe zadowolenie klientów

System mobilnej płatności BLIK z powodzeniem wkroczył na salony polskiej bankowości. Jego prostota użycia sprawiła, że stał się on jednym z podstawowych narzędzi do realizowania transakcji. To jednak nie wszystkie możliwości systemu. Czeki BLIK pozwalają na wypłatę pieniędzy z bankomatów, nawet jeśli nie ma się konta bankowego. Czy to możliwe? Sprawdź, czytając nasz artykuł!

Na początku wyjaśnijmy czym jest czek BLIK. To ośmiocyfrowy kod, który można bez problemu wygenerować w aplikacji swojego banku. Gdy go tworzymy, musimy podać konkretną sumę pieniędzy, którą chcemy dalej przekazać, termin ważności czeku oraz hasło indywidualnie dobrane do transakcji. Tak przygotowany czek BLIK można przesłać do odbiorcy w dwóch wiadomościach. Jedna zawiera kod, druga hasło potwierdzające transakcję.

Czek BLIK – wybierz pieniądze z bankomatu

Jeśli chcemy wypłacić pieniądze z bankomatu, wówczas należy wybrać opcję „czek BLIK”. Następnie podać kod, kwotę transakcji oraz zatwierdzić wszystko indywidualnie wygenerowanym hasłem. Taką możliwość wypłaty gotówki daje ponad 20 tys. bankomatów w Polsce. Czekami BLIK można opłacać także zakupy zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym.
Należy jednak pamiętać, że jeden czek BLIK może mieć maksymalną wartość wynoszącą tysiąc złotych, a jego termin ważności sięga do 60 dni. Jeśli odbiorca nie wykorzysta całej kwoty, jaka została przypisana do czeku, pozostałość powróci na konto nadawcy. Analogiczna sytuacja ma miejsce, gdy transakcja nie zostanie zrealizowana w określonym czasie.

Czek BLIK – natychmiastowa gratyfikacja w programie lojalnościowym

Czeki BLIK ma także zastosowanie przy wdrażaniu programów lojalnościowych w firmie. Pomaga on w błyskawicznym wynagrodzeniu uczestnika programu, który nie musi posiadać ani konta w banku, ani konkretnej aplikacji bankowej. Wystarczy, że w katalogu nagród wybierze opcję: „nagroda w postaci czek BLIK” i gotowe.
Taka forma nagradzania uczestników jest nie tylko nowoczesna, ale także bezpieczna i co ważne natychmiastowa, co szczególnie podoba się konsumentom. Czeki BLIK obniżają także koszty organizacji programów lojalnościowych, które nie wymagają od organizatorów opłat związanych z logistyką.


Liderem we wdrażaniu tego typu rozwiązań jest Motivation Direct, który przy współpracy z Santander Bank oraz Polskim Standardem Płatności, jako pierwszy w Polsce Incentive House wprowadził w życie innowacyjną ideę w zakresie nagradzania, wychodząc tym samym naprzeciw potrzebom klientów. Jeśli więc chcesz połączyć swój program lojalnościowy z czekami BLIK, Motivation Direct chętnie ci w tym pomoże.

Dodaj komentarz