fotomodeling jak zacząć

Fotomodeling – jak zacząć?

Wiele młodych kobiet marzy o karierze fotomodelki. Jeśli ty również do nich należysz, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób zdobyć taką pracę. Jakie warunki trzeba spełnić i od czego najlepiej zacząć, by osiągnąć ten cel?

Predyspozycje

W przeciwieństwie do modelek przechadzających się po wybiegach, fotomodelki nie muszą wyglądać w określony sposób ani posiadać konkretnych wymiarów. Znacznie ważniejszą kwestią jest fotogeniczność i swoboda przed obiektywem. Aby dobrze wychodzić na zdjęciach, trzeba umieć pozować oraz ustawiać się tak, by wyglądać jak najkorzystniej. Niezwykle istotne są więc również pewność siebie, świadomość własnego ciała i naturalność.

Agencja modelek warszawa

Portfolio

Tej pracy nie zdobywa się poprzez udział w standardowej rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której trzeba odpowiadać na pytania o plany na przyszłość, wykształcenie lub mocne i słabe strony. Główną „przepustką” do kariery jest natomiast dobre portfolio. Można wykonać je w domu – wystarczy obcisły strój i druga osoba, która dobrze sfotografuje twarz i sylwetkę kandydatki na modelkę. Jeśli zaś dysponujesz nieco większym budżetem, możesz udać się do profesjonalnego fotografa, który wykona zdjęcia w swoim studio i od razu je wywoła.

Start w agencji hostess

Bardzo dobrym miejscem na przygotowanie się do kariery modelki oraz nabranie potrzebnych umiejętności jest agencja hostess. W takiej pracy można szybko zwiększyć swoją pewność siebie, nauczyć się eksponować swoje atuty oraz wyzbyć wstydu i nieśmiałości. Doświadczenie jako hostessa jest bardzo cenione w tej branży i stanowi dodatkowy plus podczas szukania pracy w modelingu. Zdarza się również, że osoby związane z tą dziedziną same dostrzegają piękne dziewczyny pracujące na różnego rodzaju eventach i proponują im udział w castingu lub zdjęciach próbnych. Krótko mówiąc: bycie hostessą to nie tylko sposób na przygotowanie się do przyszłej kariery modelki, ale również okazja, by zostać zauważoną, a więc swoista trampolina do przyszłych sukcesów.

Dodaj komentarz