Naprawa iPhone

Naprawa iPhone

iPhone to jeden z najbardziej popularnych i prestiżowych smartfonów marki Apple. Nic więc dziwnego, że większość z nas chciałby go mieć. Jednak iPhone jak każdy inny telefon, ulega awariom.

Certyfikowany serwis

Chyba każdy z nas zna to uczucie, gdy nasz używany sprzęt, nagle zaczyna się psuć. W dzisiejszym świecie bez telefonu możemy czuć się jak bez ręki i pierwszą rzeczą jaka nam przyjdzie do głowy jest to, by jak najszybciej oddać go do naprawy. W takich wypadkach najlepiej skorzystać z certyfikowanego serwisu Apple. Pracownicy przeszkoleni przez Apple mogą zapewnić odpowiednią jakość naprawy oraz zastosować oryginalnych części tej firmy.

Przygotowanie do naprawy

Przed oddaniem telefonu do naprawy powinniśmy zrobić backup urządzenia oraz przygotować swoje hasło konta Apple. W niektórych serwisach wymagany jest dokument zakupu, który należy przygotować, podobnie jak dokument tożsamości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przed zgłoszeniem się do naprawy, najpierw powinniśmy zadzwonić do tam z zapytaniem, o możliwą usługę. Bardzo wiele serwisów Apple oferuje ją nawet tego samego dnia w przypadku mniej poważnych napraw. Jednak niektóre z nich wymagają dłuższego czasu oczekiwania.

serwis apple katowice

Najczęstsze usterki

Mimo iż każda z usterek jest inna, serwisy telefonów komórkowych spotykają się z wieloma podobnymi przypadkami. W przypadku iPhona popularnymi usterkami są:

  • pęknięta szybka – każdy nowoczesny telefon dotykowy jest dość delikatny i wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Jedną z najczęstszych usterek jest pęknięcie szybki. O to akurat nie jest trudno, wystarczy, że telefon wypadnie nam z ręki i może dojść do jego uszkodzenia.
  • problemy z baterią – charakterystyczne dla starszych modeli smartphonów. W tych modelach przeprowadza się największą ilość wymian baterii. Jednak w nowszych iPhon’ach problemy z baterią również są częstym przypadkiem. Dzieje się tak ze względu na nieprawidłowe ładowanie lub szybkie rozładowywanie baterii.
  • zalanie iPhone’a – telefony towarzyszą nam dosłownie wszędzie. Nic więc dziwnego, że urządzenie narażone jest na zalanie. W takim przypadku nie należy próbować osuszania urządzenia na własną rękę, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Koszty naprawy

Najnowsze urządzenia kosztują sporo, lecz czy również droga jest ich naprawa? Wszystko zależy od rodzaju usterki oraz posiadanego modelu. Przykładowo cena naprawy iPhone 8, może być wyższa od jego starszego odpowiednika. O tym, jakie czekają nas koszty dowiemy się po sprawdzeniu telefonu przez serwisanta. W przypadku iPhone’ów należy korzystać z autoryzowanych serwisów. Mamy wtedy pewność fachowo wykonanej usługi, a naprawa może być objęta gwarancją.

Dodaj komentarz