Jak dobrze wybrać obóz wakacyjny dla dziecka

Nie każde dziecko będzie się bowiem dobrze czuło jadąc na wakacje bez mamy i taty. Zarówno dla dziecka jak i dla rodziców najtrudniejszy jest ten pierwszy raz. Ciągłą niepewność, jak będzie? – czy synek lub córka nie będą zbyt tęsknić?. A taki wypoczynek, jeśli będzie przemyślany, może być wspaniałą szkołą życia dla dziecka.
Organizowane obozy młodzieżowe mogą być idealnym sposobem na rozwijanie zainteresowań. Takie obozy dla dzieci i młodzieży wzmacniają poczucie własnej wartości, pobudzają kreatywność i myślenie. Obozy językowe na połączenie wypoczynku z nauką, obozy sportowe na rozwój fizyczny pociechy.

Przy wyborze formy wypoczynku ważny jest wiek dziecka. To rodzice muszą odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko jest odpowiednio przygotowane psychicznie do takiego wyjazdu. Są dzieci samodzielne, które już w wieku sześciu lat po raz pierwszy wyjeżdżają bez mamy i taty w góry czy nad morze. I świetnie sobie radzą w grupie swoich rówieśników lub starszych dzieci! Są jednak takie, które w szóstej klasie szkoły podstawowej źle się czują w nieznanym sobie otoczeniu. Nie ma sensu na siłę wysyłać dziecko na kolonie, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że nie zapewnimy mu udanego wypoczynku. Przed wyjazdem porozmawiajmy z dzieckiem, by było przygotowane na pewne sytuacje. Warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ostrzec czego unikać, na co zwracać większą uwagę.

Dodaj komentarz