Jaki fotel wiszący kupić?

Jaki fotel wiszący kupić?

Za komfortowy odpoczynek na balkonie, tarasie czy w ogrodzie odpowiada przede wszystkim właściwe wyposażenie i aranżacja przestrzeni. Do podstawowych mebli, jakie znajdują się w tych miejscach, należy bez wątpienia stół oraz krzesła. Często dodajemy także huśtawkę i fotele wiszące, które szturmem zdobywają polski rynek. Jak wybrać odpowiedni model fotela?

Materiał

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli surowca, z jakiego wykonany jest fotel. Najczęściej spotkacie wersje rattanowe lub materiałowe. Oba rozwiązania doskonale sprawdzają się w warunkach zewnętrznych, z tym zastrzeżeniem, że fotele wyprodukowane z tkaniny należy chronić przed deszczem, podobnie jak elementy tapicerowane, umieszczone na fotelu rattanowym. Kolejną rzeczą, o jakiej powinniście pamiętać, jest rodzaj zawiesia, na którym montuje się fotel do sufitu.

Mogą to być wytrzymałe liny, przypominające nieco te stosowane na statkach lub łańcuchy. Między innymi od rodzaju mocowania zależy maksymalne obciążenie fotela. Jeśli chcecie, aby korzystały z niego jedynie dzieci, wówczas wystarczy wybrać model podstawowy, przeznaczony dla osób o niewielkiej wadze. Inaczej natomiast sytuacja wygląda, gdy w fotelu odpoczywać będą także dorośli. W tym przypadku należy kierować się parametrem maksymalnego obciążenia, które może wynosić na przykład 150 kg. Niezależnie, na jaki model fotela się zdecydujecie, w sfinansowaniu kosztów jego zakupu pomogą kredyty pozabankowe.

Montaż

Ważnym aspektem, nie tylko ze względów praktycznych, ale także bezpieczeństwa, jest sposób montażu fotela. Na rynku spotkacie modele wyposażone w specjalny stelaż, który wystarczy ustawić na twardym podłożu, a do górnej części konstrukcji przymocować siedzisko. Jest to rozwiązanie najprostsze, ale jednocześnie dość drogie. Tego rodzaju fotele mogą kosztować znacznie więcej niż wersje mocowane bezpośrednio do sufitu. Jeśli jednak nie macie możliwości samodzielnej instalacji fotela, korzystając z kredytów pozabankowych, zdecydujcie się na wersję wolnostojącą.

Innym rodzajem foteli są te, które montujemy bezpośrednio do sufitu. W wersji ogrodowej wystarczy je przywiązać na przykład do drzewa, aby zapewnić sobie komfortowe i bezpieczne korzystanie z fotela. Warto jedynie pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta, który wskazuje w niej sposób montażu. Samodzielna modyfikacja rodzaju mocowania może przynieść więcej szkód niż pożytku, dlatego nie warto stosować niesprawdzonych innowacji.

Dodaj komentarz