katastrofa boeing 737

Katastrofa samolotu Boeing 737 lini UIA w Iranie – nikt nie przeżył ze 176 osób

Samolot ukraińskich linii lotniczych UIA dnia 8 stycznia 2020 roku rozbił się w Iranie tuż po starcie z lotniska w Teheranie. Przyczyna katastrofy jest nieznana, jednakże wiadomo, że nikt ze 176 osób znajdujących się na pokładzie nie przeżył katastrofy.

Przyczyna katastrofy Boeing 737 UIA w Iranie

Oficjalnie nie podano przyczyny katastrofy, jednakże początkowo agencja Reutera mówiła o usterce technicznej. Przedstawiciel irańskiego Ministerstwa Infrastruktury oraz Ambasada Ukrainy w Iranie mówiła o zapaleniu się silnika.

Kilka godzin później pojawiły się informacje, że poprzednie wyjaśnienia nie były oficjalne, gdyż podczas nich ambasada wykluczyła atak terrorystyczny, bądź rakietowy. Obecnie mówi się wyłącznie o nieznanych przyczynach katastrofy oraz, że są one wyjaśniane.

Zestrzelenie samolotu Boeing 737 w Iranie

W sieci znaleźć można wiele wpisów dotyczących przyczyny katastrofy lotniczej, która miała miejsce w Iranie. Informacje o zestrzeleniu nie są jednak w żaden sposób potwierdzone i są to jedynie domysły internautów.

Narodowość 176 ofiar katastrofy samolotu w Iranie

Jak donosi Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy samolotem Boeing 737-800 lecącym z Teheranu do Kijowa podróżowało 176 osób, z czego 167 pasażerów oraz 9 członków załogi.

Narodowości wszystkich, którzy zginęli podczas katastrofy samolotu w Iranie:

  • Iran – 82 pasażerów
  • Kanada – 63 pasażerów
  • Ukraina – 2 pasażerów oraz 9 członków załogi
  • Szwecja – 10 pasażerów
  • Afganistan – 4 pasażerów
  • Niemcy – 3 pasażerów
  • Wielka Brytania – 3 pasażerów

Atak Iranu na bazy wojskowe USA – powiązanie

Wielu z internautów mówi o związku katastrofy Boeing 737 z atakiem, którego dokonał Iran na bazy wojskowe USA znajdujące się w Al Asad oraz na lotnisko wojskowe w Irbilu. Nie ma jednak jakiegokolwiek potwierdzenia, by oba te wydarzenia były ze sobą jakkolwiek powiązane.

Z czasem możliwe, że pojawią się to nowe informacje, jednakże na obecną chwilę nie ma jakiegokolwiek potwierdzenia, że oba ataki miały powiązanie między sobą.

Dodaj komentarz