przelew na numer telefonu

Nie potrzebujesz już numeru konta, aby przelać pieniądze. Poznaj nowoczesną usługę przelewu na numer telefonu P2P w ramach BLIK i dzięki usłudze Express Elixir

Nie znasz numeru konta osoby, której chcesz przelać pieniądze za pośrednictwem internetu? Dziś to żaden problem. Wystarczy numer telefonu odbiorcy, aby wykonać transfer bezgotówkowy w zaledwie kilka sekund.


Polski Standard Płatności

Przelewy na numer telefonu są dostępne w Polsce już od kilku lat. Mogą z nich korzystać użytkownicy BLIK, systemu płatności mobilnych udostępnianego w aplikacjach wielu banków działających w Polsce.

Operatorem BLIK jest firma Polski Standard Płatności i to właśnie ona rozwija bazę danych pozwalającą łączyć numery rachunków bankowych użytkowników BLIK z ich numerami telefonów. Przelew na numer telefonu w BLIK realizowany jest w czasie kilku sekund dzięki temu, że rozwiązanie to korzysta z infrastruktury Express Elixir – systemu przelewów natychmiastowych stworzonego przez KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa).

Obecnie z przelewów na numer telefonu w BLIK są dostępne w aplikacjach mobilnych Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku oraz PKO Banku Polskiego.


Przelew na numer telefonu – jak to działa?

Numer Twojego konta bankowego, a także numer Twojego telefonu zostaje zapisany w bazie danych Twojego banku w systemie BLIK. Jeżeli osoba, będąca użytkownikiem systemu BLIK, chce wykonać przelew na numer Twojego telefonu, jej bank sprawdza w BLIK-u, na jaki numer rachunku bankowego ma zostać wykonany przelew. Przelew na numer telefonu jest całkowicie bezpieczny. System działa zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa, a każde zlecenie przelewu musi zostać potwierdzone numerem PIN w aplikacji mobilnej.


Międzynarodowy przelew na numer telefonu?

Przelewy na numer telefonu są w Polsce coraz bardziej popularne. W przyszłości możliwe będzie ich wykonywanie także w ramach transakcji międzynarodowych. Obecnie trwają pracę nad takim rozwiązaniem. W marcu 2019 roku PSP, operator BLIK-a jako pierwszy mobilny dostawca płatności w Europie, przeprowadził testową próbę integracji z systemem Standardised Proxy Lookup service. Dzięki temu systemowi możliwe będzie prowadzenie płatności z wykorzystaniem numeru telefonu pomiędzy klientami banków w Polsce i innych krajach Europy.

Dodaj komentarz