systemy płatności internetowych

Szybkie płatności internetowe kontra tradycyjny przelew bankowy

Współczesne sklepy internetowe powinny zapewnić konsumentom wiele opcji odnośnie formy płatności za dokonane zakupy. Obecnie do najpopularniejszych form wykonywania transakcji gotówkowych on-line zalicza się nadal tradycyjne przelewy bankowe oraz, coraz częściej, szybkie płatności internetowe, typu pay-by-link. Która z tych metod jest dogodniejsza dla konsumentów?


Tradycyjny przelew bankowy

Ta forma transakcji internetowych była do pewnego czasu najpopularniejszą metodą płacenia za towar lub usługi online. Obecnie jednak traci ona swoich zwolenników z powodu kilku istotnych czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o czas realizacji całej transakcji. Niestety, tradycyjne przelewy bankowe wiążą się z dłuższym czasem oczekiwania na dokonanie transakcji, a tym samym przekłada się to na wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Przelew tradycyjny, to także mniej wygodna forma płatności, która wiąże się z wypełnianiem odpowiedniego blankietu oraz koniecznością udania się na pocztę lub do banku celem zlecenia dokonania przelewu. W dzisiejszych czasach jest to już jednak relikt przeszłości. Współczesny konsument ceni sobie przede wszystkim swój czas oraz szybkość realizacji zamówienia. Nie brakuje jednak nadal osób, które są wierne tej formie płatności za zakupy internetowe.


Szybkie płatności internetowe

Najpopularniejszą obecnie metodą płacenia za zakupy online, która zyskuje z każdym rokiem coraz większą rzesze zwolenników, są, bezsprzecznie, szybkie płatności internetowe. Na plus w tym przypadku można na pewno zaliczyć ogromny komfort w korzystaniu z szybkich płatności. Formularz takiej usługi jest zazwyczaj wypełniany automatycznie przez system, a zadaniem konsumenta jest wyłącznie zalogowanie się do własnego systemu bankowości elektronicznej oraz dokonanie autoryzacji przelewu bez konieczności wychodzenia z domu. Zaletą płatności internetowych zarówno dla kupujących, jak i sprzedających jest również otrzymanie przez nich szybkiej informacji zwrotnej o zrealizowaniu transakcji. Dzięki temu konsument ma od razu pewność, że przelew został wykonany, a sprzedawca, po szybkim otrzymaniu należności, może przystąpić do natychmiastowej realizacji zamówienia.

Dodaj komentarz