Płytki drewnopodobne – jakie mają zalety?

Płytki drewnopodobne – jakie mają zalety?

W ostatnich latach coraz częściej można spotkać się z rozwiązaniami, które stają się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych paneli, zapewniając domownikom większą oszczędność domowego budżetu oraz większy komfort. Dzieje się tak, ponieważ panele wykonane z wysokiej jakości drewna nie należą do najtańszych inwestycji i wymagają ponadto regularnej impregnacji w celu zachowania ich dobrego stanu wizualnego oraz technicznego. Z tego powodu wiele osób zwraca większą uwagę na płytki podłogowe przypominające swoim wyglądem drewno. Tego typu produkty często cechują się atrakcyjną ceną, a także niezwykle starannym wykończeniem, które na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od prawdziwego drewna. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze zalety podobnych płytek i w jakich sytuacjach okażą się godną uwagi alternatywą dla klasycznych paneli wykonanych z drewna.

Nowoczesne płytki podłogowe drewnopodobne – dla kogo będą ciekawą propozycją?

Starannie wykonane drewniane panele dodają wnętrzom charakteru i zapewniają przytulną atmosferę panującą w danym pomieszczeniu. Z tego powodu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i pojawiają się zarówno we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Mimo to utrzymanie tego typu paneli w dobrym stanie często okazuje się dużym wyzwaniem – szczególnie wtedy, gdy w domu mieszkają mniejsze dzieci albo zwierzęta. Wówczas bardzo łatwo o powstawanie trudnych do usunięcia zarysowań, pęknięć albo zalań prowadzących do wybrzuszeń. Dlatego coraz więcej osób poszukujących funkcjonalnych i świetnie wyglądających paneli zwraca uwagę na płytki podłogowe drewnopodobne, które nie wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i które bardzo dobrze imitują drewno.

Rozważając inwestycję w płytki podłogowe drewnopodobne, warto wspomnieć, że często cechują się one niższą ceną niż panele wykonane z drewna i jednocześnie zachwycają swoją wysoką wytrzymałością. Wysokiej jakości płytki okazują się odporne na zarysowania czy pęknięcia, a także bardzo dobrze radzą sobie z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, na przykład z wilgocią albo z intensywnymi promieniami słonecznymi. To sprawia, że mimo upływu lat charakteryzują się nienagannym stanem wizualnym. Co więcej, płytki podłogowe drewnopodobne świetnie sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym – wówczas zapewniają równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu lub domu, a domownicy nie muszą obawiać się chłodnych w dotyku płytek w przypadku chodzenia po podłodze boso. 

Starannie wykonane płytki drewnopodobne, które zachwycają odcieniami i naturalnym wzornictwem

Wysokiej jakości płytki drewnopodobne bardzo często występują w wielu pięknych kolorach i cechują się występowaniem ozdobnych słojów imitujących wzory pojawiające się w przypadku paneli wykonanych z naturalnego drewna. Godnym uwagi przykładem tego typu płytek stają się między innymi płytki drewnopodobne Paradyż, które pojawiają się w ofercie firmy Dekordia. Wyróżniają się one dużym wyborem odcieni, które można z łatwością dobrać do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Ponadto wszystkie proponowane modele płytek powstają ze starannie dobranych materiałów i charakteryzują się precyzyjnym wykończeniem, co czyni je inwestycją na długi czas komfortowego użytkowania.

Dodaj komentarz