Prawidłowo zapakowana przesyłka

W czasie transportu przesyłka narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a źle zapakowany towar może ulec uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. Poprawnie zapakowana paczka pozwoli na bezpieczne przetransportowanie jej od nadawcy do adresata.

Za nim zaczniemy pakować, trzeba dostosować poprawnie zawartość do paczki, czyli mowa tu o wadze i wielkości.  Do dużych i ciężkich rzeczy najlepiej wybrać mocny karton z miejscem na zabezpieczających wypełniacz oraz bez zbędnych naklejek i kodów kreskowych, które opóźnią dotarcie przesyłki na czas.  Jeżeli posiadasz większy karton od przedmiotu to wolną przestrzeń wypełnij zgniecionym papierem, gazetą lub gąbką, granulatem piankowym czy profilem ochronnym z pianki. Prawidłowo zapakowana paczka sprawi, że towar nie będzie przemieszczał się i obijał o pudełko.

Pakując rzeczy kruche lub łatwo tuczące się należy owinąć w folię bąbelkową. Bezpieczeństw delikatnych rzeczy zwiększysz owijając każdy element osobno.

Po odpowiednim dobraniu opakowania do wielkości i ciężaru przesyłki, musisz ją poprawnie zamknąć. Pamiętaj nigdy nie używaj do tego celu sznurka lub tasiemek, te łatwo mogą się zerwać w transporcie co spowoduje uszkodzenie zawartości. Najlepiej do tego celu użyć odpowiedniej taśmy pakowej.  Paczka powinna być zaklejony samoprzylepną taśmą pakową o minimalnej szerokości 5 cm.

Dodaj komentarz