narożniki pokojowe

Wybieramy ciekawy i wygodny narożnik do salonu

Narożnik w salonie pełni kilka różnych funkcji. Po pierwsze jest to mebel służący do wypoczynku. Znajduje się w centralnym miejscu w salonie. Umila pobyt gościom oraz ułatwia ich rozlokowanie w pomieszczeniu. Dzięki jego gabarytom wygodnie może siedzieć nawet kilka osób. Co więcej, narożniki do salonu posiadają liczne funkcje ułatwiające użytkowanie.

Narożnik z funkcją spania

Jeżeli nasz salon służy również za pokój do spania, to warto zakupić narożnik umożliwiający nam zregenerowanie sił po całym dniu, poprzez sen w komfortowych warunkach. Większość modeli narożników posiada funkcję spania. Są łatwe do rozłożenia nawet jedną ręką. Posiadają także schowki na pościel, a niektóre modele wyposażone zostały nawet w dwa. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa możliwości pakowe, a w małych mieszkaniach to bardzo duża zaleta.

narożnik do salonu

Warto również zwrócić uwagę, że wysokoelastyczna pianka zamieszczona w siedzisku umożliwia komfortowy wypoczynek. Narożnik po rozłożeniu oferuje dużo miejsca dla dwóch osób. Dzięki czemu doskonalone nada się do przenocowania gości. Składanie jest również niezwykle proste, co z łatwością umożliwi przygotować salon na kolejnych gości.

Zagraj kolorem w salonie

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się dwukolorowe meble. Połączenie różnych odcieni szarości z bielą czy też czerwienią dają zaskakujące efekty. Takie nowoczesne narożniki mogą zachwycić każdego. Doskonale prezentują się w salonach. Dokonując, więc zakupu warto skontrastować kolor narożnika z barwą ścian. Uzyskamy w ten sposób jeszcze ciekawszy efekt. Ciekawie przeciwstawiają się takie barwy jak biel i czerń, fuksja i czerń czy też biel z czerwienią.

Wybierając kolor narożnika, staniemy przed dopasowaniem rodzaju tapicerki. Prawidłowo dobrany materiał ma bardzo duże znaczenie. Mogą to być materiały wodoodporne, łatwe w czyszczeniu, miłe w dotyku oraz antyalergiczne. Zazwyczaj jest to sztruks, aksamit, welur, nubuk, mikrofibra, szenil wiskozowy oraz skóra. To, jaki dobierzemy materiał, będzie rzutowało na codzienne użytkowanie narożnika oraz poziom naszego zadowolenia.

Różnorodne rozwiązania w jednym narożniku

Pokojowe narożniki to meble uniwersalne. Zapewniają nam komfort użytkowania, a w dodatku doskonale się prezentują. Zaawansowane modele mogą być wyposażone w mini barki, schowki, podnoszone podnóżki, a nawet półki na książki oraz mini blaty. Szeroka oferta modeli sprawia, że każdy dopasuje swój wymarzony narożnik do określonego wystroju, rozmiaru i stylu pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre narożniki są tylko lewostronne lub prawostronne. Czyli nie możemy ich dowolnie ustawić w pokoju. Można jednak zakupić modele obustronne. Dzięki prostemu łączeniu wystarczy wypiąć część i zamontować z drugiej strony. Jest to idealne rozwiązanie dla osób niezdecydowanych i lubiących ciągłe zmiany.

Dodaj komentarz