Zalety mebli tapicerowanych

Sofa, narożnik, pufy, fotele – to one sprawiają, że wypoczynek jest wyśmienity, a każda chwila w nich spędzona stanowi podstawę komfortu. Co jest zatem tak szczególne, że przyczynia się do wygodnego spędzenia czasu?

Tkanina od zadań specjalnych

Narożniki tapicerowane obszyte wysokogatunkowym materiałem przetrwają wiele. Nie straszne będą wszelkie zabawy z dziećmi, a także plama z soku, którą będzie łatwo wyczyścić. Warto zatem wybrać taką strukturę tkaniny, która nie będzie przyciągać zabrudzeń, i wytrzyma dłuższy okres czasu. Tego typu meble wybiera się raz na kilka lub kilkanaście lat, toteż codzienność może odcisnąć na nich swoje oblicze, lecz odpowiednia pielęgnacja, zachowa ich pierwotny stan na dłużej. Dostępne są także wersje plamoodporne, które same się bronią. Niezmiernie istotną cechą na plus tapicerki jest to, że nawet jeśli się zużyje, można ją w łatwy sposób wymienić. Wtedy jest także sposobność do odświeżenia wyglądu salonu z zupełnie nowym materiałem. Obicie, które zostało przetarte, możemy odrestaurować u tapicera lub samodzielnie, jeśli mamy takie zdolności.

Meble tapicerowane i ich łatwe dopasowanie

Wyróżnikiem jest szczególny design. Można wybrać:

  • nowoczesne formy, które rewelacyjnie wpasują się do oryginalnych przestrzeni, lub klasyczne kształty siedzisk i oparć, dopasowujące się do stylu retro, czy też eklektyzmu;
  • różnorodne rozmiary, które w doskonały sposób wydzielą strefę wypoczynkową w danym pomieszczeniu;
  • elementy dekoracyjne, w postaci: nietypowych przeszyć, guzików, a także poduszek;
  • funkcjonalne opcje, np. rozkładane oparcie, pojemniki na kołdry i poduszki, możliwość rozsuwania w celu otrzymania miejsca do spania, zestawienie modułowe.

Takie zalety są ponadczasowe, więc każdy może dobrać odpowiadający mebel, wedle swojego uznania, upodobań i tego, w jakim momencie życia się znajduje. Jeśli jest się rodziną z małymi dziećmi, to warto zwrócić uwagę na wysokość i bezpieczeństwo oparć w różnych meblach. Z kolei jeśli mieszkamy sami, lub dzieci już dorastają, to można postawić na formę, która doskonale zharmonizuje się z wnętrzem.

„Sielanka i relaks”

Wybrana sofa, fotel, narożnik, pufa – muszą łączyć w sobie cechy odprężające i pożyteczne. To w końcu na nich będziemy spędzać wolny czas, czytać książki, oglądać telewizję, szaleć z maluchami. Każda ich wersja musi być zatem dostrojona indywidualnie do tego, co chcemy takim zakupem osiągnąć. Stosowna jakość zależna jest także od ceny, która jest bardzo zróżnicowana według wielu producentów. Postawmy zatem na możliwość maksymalnego użytkowania, której nie będzie żal.

Dodaj komentarz