mikrokontrolery dla początkujących

Mikrokontrolery STM – dlaczego warto je wybrać?

Mikrokontrolery STM to produkty jednego z najpopularniejszych w naszym kraju producentów mikrokontrolerów, firmy STMicroelectronics. Firma ta posiada bardzo bogatą ofertę udanych konstrukcji, a ciągłe wdrażanie przez nią najnowszych technologii sprawia, że użytkownicy chętnie sięgają właśnie po produkty STM. STM to zarówno mikrokontrolery dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych inżynierów. Mikrokontrolery STM słyną z tego, że oparte są na rdzeniach ARM Cortex.

Mikrokontrolery STM – charakterystyka

Firma STMIcroelectronics była jedną z pierwszych firm, produkujących mikrokontrolery oparte na architekturze 32-bitowej. To właśnie 32-bitowe mikrokontrolery w praktyce są najczęściej stosowane w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo duża wydajność obliczeniowa, świetne wsparcie bibliotek programowych oraz zestawów ewaluacyjnych dla poszczególnych przedstawicieli z konkretnych rodzin mikrokontrolerów 32-bitowych. Dodatkowym atutem jest również duży zasób doskonale zaprogramowanych bloków peryferyjnych.

mikrokontroler stm

Mikrokontrolery w praktyce

Mikrokontroler jest to jedno z najważniejszych urządzeń w robotyce. Służy on między innymi do sterowania urządzeniami elektronicznymi, dlatego jest niezwykle ważny podczas ich projektowania i konstruowania. Można powiedzieć, że mikrokontroler w praktyce jest jak malutki komputer, o niewielkiej, wprawdzie mocy obliczeniowej, jednak wystarczającej do tego, aby sterować w podstawowym zakresie większością sprzętów elektronicznych. Mikrokontrolery powszechnie stosowane są w różnego rodzaju wbudowanych układach, a ich zadanie polega na sterowaniu częścią lub nawet całym urządzeniem. Najczęściej mikrokontrolery znajdują się w sprzętach AGD i RTV, a także w sprzęcie medycznym, w nowoczesnych elektronarzędziach czy też infrastrukturze telekomunikacyjnej i sieciowej. Potencjał mikrokontrolerów wykorzystywany jest również w automatyce przemysłowej, a nawet w zabawkach.

Więcej na temat mikrokontrolerów STM na stronie https://www.micros.com.pl/mikrokontrolery-i-pamieci/mikrokontrolery-stm/

Dodaj komentarz