Odkurzacz centralny – co to jest?

Odkurzacz, chyba każdy z nas wie co to jest gdy słyszy ten wyraz. Bo odkurzacz to nic innego jak urządzenie, dzięki któremu łatwo i bez problemu usuniemy kurz i wszelkie zanieczyszczenia w naszym mieszkaniu. Każdy wie co to jest odkurzacz, ale już nie każdy wie co to jest odkurzacz centralny.

Otóż odkurzacz centralny to urządzenie składające się z jednostki centralnej, rur ssących ukrytych w ścianach i pod stropami oraz gniazd ssących. Podczas sprzątania do gniazd wpinamy rurę  z końcówką czyszczącą i automatycznie odkurzacz zaczyna działać, można go wyłączyć odpinając rurę od gniazda ssącego lub przyciskiem znajdującym się na rącze rury lub pilotem.

Jednostka centralna to można by powiedzieć serce całego urządzenia, którego nie widać bo zazwyczaj zamontowane jest z dala od pomieszczeń mieszkalnych np. w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym, ale właśnie ta część całej instalacji odkurzacza centralnego zasysa kurz  do zbiornika, z którego jest filtrowany i powietrze wychodzące na zewnątrz jest czyste.

Rury ssące to rury wykonane z tworzywa PCV, odporne na podciśnienia i ciężar dlatego można je zalewać bezpośrednio betonem. Montuje się je w ścianach budynku, zakończone są gniazdami ssącymi do których podłącza się rurę która służy do odkurzania.

Odkurzacz centralny daje wiele korzyści nam z jego posiadania, między  innymi to przede wszystkim wygodniejsze i łatwiejsze sprzątanie, kurz z pomieszczenia jest dokładni usunięty  można powiedzieć że bezpowrotnie, a dzięki umieszczonej jednostce centralnej z dala od pomieszczenia mieszkalnego nie słyszymy pracy odkurzacza.

Dodaj komentarz