„Polska brzmi jak zwycięstwo” – „Somebody” Sary James zachwyca internautów

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami. Już 19 grudnia fani telewizyjnego widowiska muzycznego będą mogli kibicować Sarze Egwu-James, która reprezentować będzie Polskę piosenką „Somebody”.

Wyniki krajowych eliminacji

Polskie eliminacje do konkursu Eurowizji Junior miały miejsce w programie „Szansa na Sukces”. Przez cały wrzesień na antenie TVP2 odbywały się półfinałowe rozgrywki, wyłaniając trójkę młodych finalistów. Ostatecznie muzyczne starcie głosami jury i widzów wygrała 13-letnia Sara Egwu-James, która reprezentować będzie nasz kraj na europejskiej scenie Eurowizji Junior 2021 już 19 grudnia.

Polska reprezentantka na Eurowizję Junior 2021.
Fot. Facebook/Bądźmy Razem.TVP, wyżej: Piotr Molecki/East News Poland

Od domowego zacisza do Eurowizji, czyli co wiemy o młodej artystce?

Sara pochodzi ze Słubic, ale swoją urodę i obcojęzyczne nazwisko zawdzięcza połączeniu polskich i nigeryjskich korzeni. Pasję do muzyki wyniosła z domu rodzinnego, gdyż jej tata jest muzykiem. Dał się nawet poznać szerszej publiczności biorąc udział w takich programach jak „X Factor” i „Bitwa na głosy”. Przygodę z muzyczną sceną młoda artystka rozpoczęła w wieku sześciu lat, wygrywając Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. W późniejszych latach stawała na podium m.in.: „World Talent Show” czy „Wygraj Sukces”. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak wygrana w czwartej edycji „The Voice Kids”. Obecnie Sara uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Ośnie. Jedocześnie szkoli swój muzyczny talent w Szkole Muzycznej I stopnia w Słubicach, w której uczy się gry na pianinie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach, gdzie pod czujnym okiem Edyty Kręgiel szlifuje swój wokal. 

Sara Egwu-James na instagramie.
Fot. instagram.com/sara_james_music

„Potencjalny zwycięzca” 

Mimo, iż na koncie Junior Eurovision Song Contest oficjalny klip do piosenki „Somebody” ukazał się dopiero wczoraj, piosenka jak i sama artystka zebrała ogrom życzliwych opinii zarówno od polskich, jak i zagranicznych internautów. „Niesamowity głos”, „Po prostu perfekcyjnie. Potencjalny zwycięzca”, „Polska ma ogromne szanse ponownie zwyciężyć”, „Mam nadzieję, że Polska znów zwycięży” – to tylko niektóre opinie, które można przeczytać pod klipem. 

Szczegóły Eurowizji Junior 2021

Tegoroczna edycja Eurowizji dla dzieci odbędzie się 19 grudnia w Paryżu, a hasłem muzycznego widowiska będzie „Imagine”. Z uwagi na wydarzenia polityczne i łamanie standardów dziennikarskich w widowisku nie weźmie udziału białoruski nadawca publiczny BTCR. Nie jest już członkiem Europejskiej Unii Nadawców a przez to nie ma prawa udziału w jej konkursach. Podsumowując, w tym roku widzowie będą mogli podziwiać występy młodych artystów reprezentujących dziewiętnaście państw: Albanię, Armenię, Azerbejdżan,  Bułgarię, Francję, Gruzję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Kazachstan, Maltę, Macedonię Północną, Niemcy, Polskę, Portugalię, Rosję, Serbię, Ukrainę i Włochy.

Dodaj komentarz